Čerstvé zprávy 3.10.17

Moravští separatisté táhnou do boje, nikdo si toho ale ještě nevšiml

Zcela ve stínu současných událostí v Katalánsku se odehrává občanská iniciativa s ústředím v Brně. Desítky lokálních patriotů mluví po večerech ve vyhlášených nálevnách o tom, že Morava by se měla oddělit a stát se samostatným císařstvím. Pražský institut pro urážení Brna se k problematice vyjádřil jasně: “O ničem takovém nevíme, přes Jihlavu se k nám žádné informace o místním dění už dlouho nedostávají. Pokud by k oddělení mělo přímo dojít, pravděpodobně by nám trvalo celá léta, než bychom to zaznamenali.”

Arnošt se vrátil

Včerejší příspěvek, obsahující popis Fíkomatu a stručnou reportáž z Fíkového Summitu, definitivně potvrdil, že Arnošt nezmizel. Jen byl několik měsíců tak moc nad věcí, že neodpovídal na zprávy na messengeru.

Proběhl Robinsons Day

Rok očekávaná akce u Bílého Medvěda se náramně vydařila. Na letošní koncepci bychom za redakci ocenili především rozložení programu. Na dvorku vepředu hrál relativně kvalitní funky DJ, takže dozadu se nikdo normální nedostal a tak halu za nenápadnými dveřmi obsadily prakticky výhradně máničky a další sympatizanti undergroundu. Program odstartoval za malé účasti publika poněkud zvolna, ale zhruba od koncertů Bouchacích Šroubů a Johnny Service atmosféra mile zhoustla. Básník Rogo Rogowski započal s ohlášenou performancí – převlékl se za pravěkého lovce a zajišťoval z první řady kapelám dobrý pocit z odvedeného výkonu. Bouchací Šrouby hrály hned několik přídavků. Zdá se, že plzeňské publikum si je zamilovalo. Kapela Baloňák na závěr zahrála sice poněkud chaotické skáčko, ale na druhou stranu se jí podařilo zlomit rekord počtu naráz účinkujících hudebníků. Stage se pod nimi doslova prohýbala. Pak proběhla již tradiční série výstředností a začalo být zhruba od půlnoci těžké odlišit, co je ještě součástí programu a co ne. Zase jednou byl ráno důvod přemýšlet, jestli to celé nebyl jen sen.

Předvolební boj je v plném proudu

“Každý slušný čech je tak trochu jako Okamura,” prohlásil jeden z námi kontaktovaných voličů. Dotaz ohledně původu jmenovaného stranického předsedy ho zřejmě překvapil. “Vietnamci tu přece žijí odjakživa,” nechal se slyšet.

Známe jméno prvního vítěze účtenkové loterie

Je jím překvapivě jistý p. Babiš. Zeptali jsme se, jak je s výhrou všech cen najednou spokojený. “Žádný podvod v tom samozřejmě není, chtěl bych ale pankráckou celu po Antonínu Blaníkovi.”

Floutek

Floutek

Plzeňský Floutek - básně, povídky, reportáže a všemožné další texty plzeňské alkoholové pseudocelebrity.

,
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat