Kryštof na F.U.C.K.u ?!

Frontman kapely Kryštof Richard Krajčo je stěžejní osobností české umělecké scény a to jak v měřítku popovém, tak v historii undergroundu. Tento hudebník, textař a herec stál u zrodu kapely Kryštof, která vznikla roku 1993 v Havířově. Atmosféra dolů a zdevastované přírody se otiskla i v jejich tvorbě a stali se tak oblíbeným interpretem patologických melancholiků, sebevrahů a pojišťovacích agentů.

Jejich hity jako Lolita, Obchodník s deštěm, Rubikon nebo Tramvaje se staly nesmrtelnými a jen těžko potkáme člověka, kterého tvorba skupiny Kryštof ani trochu neovlivnila. Originální hudební postupy jemně akcentují citlivý melancholický tón, kterým jsou všechny jejich skladby prostoupeny a inspirují tak všechny současné interprety od rockové přes elektronickou hudbu až po ambient. A ačkoliv nejeden posluchač zůstává unesen propracovanou melodickou linkou, nelze zapomínat ani na hodnotné texty, které kromě promyšlené poetiky často skrývají nejednu hlubokou myšlenku mezi řádky.

Kapela je už osvědčeným hitem letních festivalů a open-air, pořadatelé festivalu F.U.C.K. vol. II se však rozhodli kapelu nakonec nepozvat. Především z toho důvodu, že elektronická evidence tržeb fíků ještě zavedena nebyla, zřejmě v dohledné době ani nebude a pozvat takto proslulou kapelu do komorního oldschoolového prostředí, jakým jsou prostory, kde se akce bude odehrávat, se ukázalo jako krajně nevhodné.

Arnošt

Arnošt

Freelance journalist.

,