NOVINKA – FÍKY JSOU OPENSOURCE! EXKLUZIVNÍ DOWNLOAD NA FIKJEDIK.CZ

Revoluční posun ve vývoji letitého projektu! Jako odpověď tvrdému útoku internetových kryptoměn na stabilitu FIK, jakožto fyzické alternativní měny, se vývojářský tým rozhodl pro radikální řešení situace. Kryptoměny jako Bitcoin doposud vítězily u uživatelů díky vysoké míře decentralizace. Toto se má ale změnit.

Dne 29.6. v 01:34 padl, po sérii vášnivých opileckých debat, rozhodující verdikt – Fíky budou open-source! Podle zástupce dosavadního vývojářského týmu by to mělo napomoci dalšímu vývoji, ale také dojde ke zvýšení decentralizace – nikdo by neměl mít patent na tištění Fíků, ani pomalu vznikající Fíková banka, ani velké týmy developerů. Fíky tedy budou zřejmě první plně open-source fyzická, vlastně by se až dalo říci samizdatová, měna na světě.

Open-source je původně výsledkem hnutí softwarových vývojářů, kteří se rozhodli svou práci publikovat na internetu včetně programového kódu, ke kterýmu tak mají přistup i ostatní programátoři a uživatelé.

Pro burzovní hráče, kteří si oblibili spekulace v rámci měnového páru FIK/CIG to bude zřejmě zpočátku velká změna – v příštích dnech se dá očekávat značné zvýšení volatility a je otázkou, zda se tento trh kdy ustálí na předvídatelných hodnotách.

Podle známého burziána A.P., (který si přál zůstat v anonymitě, prý kvůli obavě ze závisti) prý “…jistou stabilitu hodnoty garantuje fakt, že FIK je již přes tři roky kryt pouze leností jejich uživatelů používat kopírku, a k žádné velké inflační vlně doposud nedošlo. Nevidím důvod, proč se jí obávat nyní. Slabší investoři pochopitelně budou prvních pár dní horečně vybírat zisky, ale já svá aktiva ve FIK dále nechávám s očekáváním nejméně dalších tří měsíců v býčím trendu.”

Doba svobodného softwaru si žádá i svobodné Fíky.

Co bude dál, si ani naší nejlepší analytici netroufají hádat.

Přiložen tiskový vzor FIK.

DOWNLOAD: TISKOVÝ VZOR FIK (not available atm)

Arnošt

Arnošt

Freelance journalist.

,