Rozhovor s ministrem plzeňského undergroundu (nejen) o FUCK vol III!

Sám ministr plzeňského undergroundu souhlasil s poskytnutím rozhovoru pro naší redakci. Panu ministrovi děkujeme za trpělivost a věříme, že se v něm dozvíte mnoho nových informací.

Zdravím redakci fikjedik.cz a také všechny čtenáře. Jsem rád, že se mohu tímto rozhovorem alespoň trošičku podílet na rozvoji nejen redakce fikjedik.cz, ale obecně i na samotné existenci a podstatě úplné fíkové kultury. Ještě než začnu odpovídat na Vaše dotazy, rád bych poděkoval za nedávný F.U.C.K. fest vol 3, který jsem si náramně užil. Byla to sranda.

Můžeme přejít k otázkám.

Velká část čtenářů dosud nebyla s existencí ministerstva pro underground seznámena, mohl byste jim přiblížit okolnosti jeho vzniku?

Na první otázku bych odpověděl tak, že jsem po velmi dlouhou dobu tajil svůj post ministra plzeňského undergroundu, protože ještě nebyl vhodný čas na publikaci tohoto faktu. Teď vidím, že alespoň částečně vejít na světlo veřejného života je momentálně nejlepší nápad a jsem připraven vykonávat tuto funkci nepřetržitě, svědomitě, a v dobré víře. Zároveň jsem připraven na překážky, které budu muset zdolat jakožto zástupce našeho společenství.

Nicméně asi Vás především zajímá úplný začátek, respektive to, co předcházelo nástupu na mojí nynější pozici: Stalo se to před rokem, krátce po F.U.C.K. vol 2. Vracel jsem se z Panča, byl jsem pod vlivem mnoha látek – jak tekutých, tak plynných, ba dokonce i pevných – a tak nějak jsem ještě necítil potřebu odevzdat se klidu mého domova. Procházel jsem Husovou ulicí směrem k Velkému divadlu. Přejdu ulici a vidím, že u divadla sedí odevšad známý Kajja Cába. Upřímně řeknu, že v té době, byť to byla tato osobnost, bych si k němu střízlivý nikdy nepřisedl. Přece jenom, jeho půvab prvořadého bezdomovce je zřejmý od prvního okamžiku. Jenomže tento večer jsem se zřekl všech zbytečných morálních zásad a přisedl jsem si. Dali jsme se do řeči. Z té noci si pamatuji pár věcí: Cestu k divadlu, moje morální úpadky a Kajju Cábu, který spíše připomínal jen tělesnou schránku, jejíž duch byl daleko od ní. Jo a taky tam měl asi tři flaštičky Alpy. Nicméně, také si pamatuji, že jsme se bavili o kapelách a obecně o hudební scéně ať plzeňské, české, či světové. Velmi jsme si rozuměli ohledně našich hudebních rozhledů. Poté jsem mu řekl, že ho hodně lidí bere jako symbol zdejšího subkulturního dění. Myslím si, že jsme zrovna močili někde na strom u divadla. Chvilku po tom, co jsem mu to řekl, zamumlal něco ve smyslu: „esli já sem symbol ty budeeeešššš… co budeeeš?“
Pak se na mne podíval a pronesl: „máš takovej papalášskej kukuč…. Něco jako politik nebo ňáká takováhle sračka…. Jo! ty vole bys moch bejt ministr.“
Přiznám se, že jsem čekal něco osobitého, ale tohle?

Každopádně ať chtěně, či ne, dostal jsem post ministra zdejšího kulturního dění, ze kterého se z důvodu mediálního pohodlí stal ministr plzeňského undergroundu.

Jaké má ministerstvo plány pro další rozvoj?
Má druhá odpověď bude mnohem kratší a stručnější. Ministerstvo se chce zaměřit na prohloubení úplné fíkové kultury, rádi bychom viděli další pokrok ohledně Fíku jako kryptoměny a jsme připraveni poskytnout plnou podporu.

Dále ministerstvo zvažuje o rozšíření, ale to bychom mohli probrat někdy jindy.

Jeden z dalších důležitých bodů, a asi poslední, který bych zmínil v souvislosti s touto otázkou je, že ministerstvo plánuje expanzi fíkové měny. Zatím jsou plány v prvotních stádiích, ale začínáme domlouvat summit, na kterém se bude řešit kompletní otázka rozšíření.

Jak se vám líbilo na FUCK vol III?

Fuckfest byl naprosto úžasný, už na začátku tohoto rozhovoru jsem si ho vychvaloval a já jsem si ho náramně užil. Pořád se tam něco dělo, přišlo i dost lidí a počasí taky přálo. Po dlouhé době v Plzni výborná akce!

Co říkáte na sestavu kapel a program?

Sestavení kapel bylo excelentní, náramně to gradovalo oba dva dny. Bylo vidět, že organizátoři si s tím dali opravdu hodně práce a to nejen s kapelami, ale s celým programem. Zároveň byl velice osvěžující catering pro účinkující. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se podíleli na tomto výtečném pohoštění.

Máte nějaký komentář k absenci Standy Kohna, kvůli které byl odvolán fíkový měnový summit? Spekuluje se o tom, že byl unesen projíždějící reptiliánskou flotilou.

Nečekal jsem, že se hned v prvním rozhovoru zeptáte na takovéto věci, ale budiž. Otázka reptiliánské působnosti na Zemi nás zužuje již mnoho let a žádný z vládních zdrojů nemůže vyvrátit, ani potvrdit útok reptiliánské flotily na pana Kohna. Nicméně si myslím, že důvod je jiný a myslím si to na základě obyčejů nepřátelské kultury. Útok na otevřeném prostranství není jejich stylem. Mimoto jsem si jist, že i kdyby k takovému útoku došlo, pan Kohn je natolik znalý našich nepřátel, že by si dokázal hravě poradit.

Na závěr bych chtěl podotknout, že dokud nebude potvrzen důvod absence pana Kohna, nebude se konat ani fíkový měnový summit.

Se srdečným pozdravem do redakce a všem čtenářům,

ministr plzeňského undergroundu.

Děkujeme za rozhovor.

 

Floutek

Floutek

Plzeňský Floutek - básně, povídky, reportáže a všemožné další texty plzeňské alkoholové pseudocelebrity.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat