Týmová práce

“Hele, co je to přesně ta schopnost týmové práce, jak to všude chtějí v nabídkách zaměstnání?”

“Jak bych ti to tak vysvětlil… Hrál jsi někdy nějaké MMORPG?”

“Že se ptáš, strávil jsem u toho mládí.”

“Tak mě poslouchej. Představ si, že jsi prostě kněz – normální léčitel, healer. Děláš to, protože tě na tom baví, že jsi klíčová postava, stojí na tobě práce celé družinky a máš z tohohle všeho fajn pocit. Pro všechny ostatní je to otravná klikačka, navíc bez party je to postava k ničemu, ale ty jsi v tom fakt dobrej, takže jsi ve fakt skvělý skupince, která chodí na výpravy za suprovými poklady a hodně si díky tomu zahraješ.”

“Je mi to jasný. Povídej dál.”

“Teď si představ, že hraješ na nějakým hardcore serveru, kde když tě zabijou, tak to už prostě nemůžeš nijak loadnout, navíc všichni ostatní z tvojí party většinou pak rychle umřou a prohrajou. Oživovat se dá, ale jedinej, kdo to umí, jsi ty. Prostě jako když si v normálním životě třeba živitel rodiny.”

“Drsný přirovnání, ale chápu.”

“Tak. Šéf přibere do vaší party nového tanka. To je takovej ten, co stojí vepředu a přijímá rány. V průběhu první akce se ukáže, že je totálně marnej, má DPS vybavení a úplně špatnej skillset. Tak ti šéf řekne – ´Hele, kámo, musíš nám pomoct, jinak umřem. Jdi dopředu dělat tanka ty, léčit budeš sám sebe, pomocný kouzla a buffy k tomu zvládneš a my to nějak umlátíme zezadu.´

Je to příšernej klickfest, protože zastáváš práci dvou postav najednou, ale už jsi párkrát viděl, jak se ta práce toho tanka dělá, tak to nějak dáš. Jsi prostě dobrej a na vysokým levelu, tak to zvládneš. Odfrkneš si, všichni tě pochválí, jak jsi hustej, máš radost, že můžeš pomoct, nikdo neumřel a našli jste spoustu zlata a pokladů.

Pak jdete na další raid. Oddychneš si, když ti šéf řekne, že tamtoho tanka vyhodil. Ale nového nepřijal – je vás prostě jenom o jednoho míň! Tak se na to zeptáš a on je překvapenej, že ti to vadí – přece to budeš dělat ty, když ti to minule tak šlo, ne? Tak se bráníš, že to přece je hrozně úmorný dělat to takhle pořád. On ti řekne, že ti upraví pracovní smlouvu. Že od teďka všechny věci co najdete a jsou dobrý pro léčitele, dostaneš jen ty. Cože, naštveš se, vždyť to tak přece bylo vždycky, jsme přece kamarádi, jeden tým – každej vždycky dostane z pokladu stejný podíl peněz a co se každému hodí do vybavení, to je snad samozřejmé!”

Víš co ti na to řekne ten šéf?”

“No to fakt netuším.”

“To není úplně samozřejmé, pane kolego.”

“Ale to je vlastně vydírání!”

“Jo. A pak ještě dodá něco jako: ´Tak co na to říkáš, kamaráde? Jsi pořád v našem týmu?´”

Floutek

Floutek

Plzeňský Floutek - básně, povídky, reportáže a všemožné další texty plzeňské alkoholové pseudocelebrity.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat